Kuracja na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest normalnym zjawiskiem, które występuje u każdego człowieka. Nasze włosy wypadają w zasadzie przez cały rok, choć na pewno w niektórych okresach można u siebie zaobserwować nasilenie tego procesu. Na szczęście nadmiernej utracie włosów można skutecznie zapobiec poprzez przeprowadzanie odpowiednich kuracji na wypadanie włosów: stosowanie dobrze dobranych, wysokiej jakości kosmetyków i wykonywanie skutecznych zabiegów.

 

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Życie włosa ma ściśle określone fazy, począwszy od fazy Anagen, która określa trwający od 5 do 7 lat okres aktywnego wzrostu włosa, poprzez trwającą od 2 do 3 tygodni przejściową fazę Katagen, aż po interesująca nas fazę Telogen, która oznacza okres wypadania. Ta ostatnia faza może trwać od 2 do 3 miesięcy. Po jej zakończeniu znów następuje faza aktywnego wzrostu.

Celem przeprowadzania kuracji na wypadanie włosów jest wydłużenie fazy aktywnego wzrostu i skrócenie fazy wypadania. Trzeba bowiem wiedzieć, że u niektórych osób, np. pod wpływem dużego stresu, długości poszczególnych faz życia włosa ulegają niekorzystnym dla nas zmianom. Faza aktywnego wzrostu ulega znaczącemu skróceniu, a pozostałe fazy zaczynają być coraz dłuższe. Nadmiernej utracie włosów mogą również sprzyjać inne czynniki, takie jak np. uwarunkowane genetycznie łysienie androgenowe, które jest spowodowane zbyt dużym stężeniem hormonów w cebulce włosa.

Na czym polega leczenie wypadania włosów?

Wykonywane w naszej Klinice Trychologicznej kuracje na wypadanie włosów są wykonywane na bazie preparatów Nubea z linii Sursum. W ich składzie znajduje się rzadki ekstrakt z palmy Serenoa Repens, który wykazuje działanie androgenne. Substancja ta jest przez specjalistów uważana za jeden z najskuteczniejszych środków do przeciwdziałania postępującej utracie włosów. Skład preparatów linii Sursum jest dodatkowo uzupełniony o synergiczne działanie pobudzających mikrokrążenie olejków eterycznych z cytryny (Citrus Limonum), mających działanie tonizujące olejków z pomarańczy bergamota (Citrus Aurantium Bergamia), a także przywracających witalność włosów, zapobiegających ich wypadaniu oraz wspomagających ich wzrost witamin A i E.

Kuracja z zastosowaniem infuzji tlenowej

Drugim elementem kuracji leczenia wypadania włosów są zabiegi infuzji tlenowej. Zabieg polega na poddawaniu skóry głowy, pod którą znajdują się cebulki włosów, aplikacji cząsteczek hiperbarycznego tlenu. Zabieg ten jest wykonywany na całej powierzchni głowy, nie tylko w miejscach, w których wypadanie włosów jest najbardziej widoczne. Aplikacja tlenu odbywa się przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Zabieg, w zależności od skali problemu u pacjenta, może trwać od kilkudziesięciu minut do nawet 2 godzin. Jego efektem jest wzmocnienie cebulek włosów i pobudzenie organizmu do produkcji nowych oraz wstrzymanie procesu dalszego wypadania włosów i przyspieszenia ich odrastania.