ŁOJOTOK

Ta choroba często wynika z niezdrowego, pełnego stresu życia. Ale przyczyna może leżeć też w genach lub niewłaściwej gospodarce hormonalnej organizmu pacjenta. Naszym zadaniem jest usunięcie uciążliwych efektów łojotoku i zapobieżenie jego powrotowi.

Zniżka na dowolną kurację

Obserwujemy ciągły wzrost pacjentów skarżących się na łojotok. Z pewnością odpowiedzialny za to może być współczesny, szybki styl życia. Łojotok (czyli nadmierna produkcja łoju przez gruczoły łojowe i w efekcie przetłuszczające się włosy) może być jednym z niekorzystnych efektów ubocznych nadmiaru stresu i stosowania niewłaściwej diety. Nie jesteśmy w stanie zmienić nawyków naszych klientów, ale skutecznie usuwamy nieprzyjemne objawy choroby i robimy wszystko, by nie wróciła.

W celu rozpuszczenia blokującego mieszki włosowe sebum, stosujemy sprawdzone preparaty enzymatyczne. Dzięki temu krew odzyskuje dostęp do mieszków włosowych i włosy przestają wypadać. Utrata włosów jest częstą  konsekwencją łojotoku i jednym z głównych powodów, dla których chorzy decydują się na leczenie. Innymi mogą być względy wizualne w postaci sklejonych włosów oraz charakterystyczny nieprzyjemny zapach.

Nasze kuracje nie polegają jednak tylko na czasowym odetkaniu mieszków włosowych. Wyciągamy nadmiar łoju, ale przede wszystkim regulujemy gruczoły łojowe w taki sposób, aby produkcja łoju uległa zmniejszeniu. Jednocześnie usuwamy więc objawy i ich przyczyny. Jednak, jak już wspomniano, nie jesteśmy w stanie zlikwidować przyczyn pierwotnych łojotoku takich jak uwarunkowania genetyczne lub zła dieta.

Naszą domeną w przypadku tego schorzenia jest walka z objawami, które utrudniają – lub utrudniałyby w przyszłości – życie pacjenta. Wystarczy okres 4-6 tygodni, by pozbyć się łojotoku i odzyskać utracone włosy. Warto poświęcić ten czas, aby zadbać o zdrowie, wygląd i świetne samopoczucie. Zapraszamy do jak najszybszego umówienia pierwszej wizyty.