Leczenie łojotoku

Problem przewlekłych, nawracających przypadłości to nieodłączna część naszej rzeczywistości. Leczenie problemów, będących pokłosiem rozwoju cywilizacyjnego i jego wpływu psychofizycznego na człowieka, powinno odbywać się w oparciu o przekonanie dr Samuela Hahnemanna. Twierdził on bowiem, że zarówno siły, jak i rzeczywista istota przypadłości leżą u jej źródeł, a leczenie to, jak przy pożarach, gaszenie nie dymu, ale płomieni. Holistyczne podejście do problemów zdrowotnych powinno zatem dotyczyć wszystkich specjalistów i nakłaniać do traktowania objawów, jak wskazówek przy poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, gdzie leży przyczyna.

Ludzie niezależnie od wieku, płci czy środowiska społecznego zapadają na choroby o podłożu cywilizacyjnym. Te w dużej mierze zmieniają formę ich codziennego życia. Walka z przewlekłymi chorobami, takimi jak łojotok sprawia, że u chorych wyraźnie zmienia się autopostrzeganie, niszczeje dawne usposobienie i pogłębia alienacja.

Problem nadmiernego wydzielania sebum dotyka pacjentów na każdym etapie życia. Przypadki nadczynności gruczołów stwierdza się już w niemowlęctwie. Choć większą predylekcję występowania choroby stwierdza się u mężczyzn, obserwujemy ciągły wzrost liczby pacjentów obu płci, wymagających leczenia łojotoku.

Choroba ta wynika często z niezdrowego, pełnego stresu życia. Ale przyczyna może leżeć też w genach lub niewłaściwej gospodarce hormonalnej organizmu. Naszym zadaniem jest leczenie łojotoku, usuwanie jego uciążliwych efektów i zapobieżenie nawracaniu.

Współczesny styl życia z pewnością jest odpowiedzialny za występowanie i nasilanie się przykrych objawów choroby. Łojotok (czyli nadmierna produkcja wydzieliny przez gruczoły skórne, czego efektem są między innymi przetłuszczające się włosy) może być jednym z niekorzystnych skutków ubocznych nadmiernego stresu i stosowania niewłaściwej diety. Nie jesteśmy w stanie zmienić wybranych nawyków naszych klientów, ale robimy wszystko, by skutecznie usuwać dokuczliwe objawy choroby i dbamy, by nie nastąpiła jej reemisja.

W celu rozpuszczenia blokującego mieszki włosowe sebum, stosujemy sprawdzone preparaty enzymatyczne. Dzięki temu krew odzyskuje dostęp do mieszków włosowych i włosy przestają wypadać. Utrata włosów jest częstą konsekwencją łojotoku i jednym z głównych powodów, dla których chorzy decydują się na leczenie. Innymi mogą być względy estetyczno-wizualne w postaci sklejonych włosów oraz charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

Stosowane przez nas, w ramach leczenia łojotoku kuracje nie polegają tylko na czasowym odetkaniu mieszków włosowych. Wyciągamy nadmiar sebum, ale przede wszystkim regulujemy pracę gruczołów skórnych w taki sposób, by produkcja wydzieliny uległa zmniejszeniu. Jednocześnie usuwamy więc objawy i ich przyczyny. Jednak, jak już wspomniano, nie jesteśmy w stanie zlikwidować pierwotnych przyczyn, jakimi są uwarunkowania genetyczne lub zła dieta.

Naszą domeną w leczeniu łojotoku jest walka z objawami, które utrudniają lub mogą utrudniać w przyszłości życie pacjenta. Wystarczy okres 4-6 tygodni, by pozbyć się łojotoku i odzyskać utracone włosy. Warto poświęcić ten czas, aby zadbać o zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Osoby borykające się z problemem, zapraszamy do jak najszybszego umówienia pierwszej konsultacji i świadomego podjęcia leczenia.