Kuracja przeciwłojotokowa z udziałem infuzji tlenowej

Wydzielanie nadmiernej ilości łoju (sebum) przez gruczoły łojowe i nadmierna potliwość to dość powszechny problem skórny. Aby postawić właściwą diagnozę, wystarczy zbadać lejek mieszka włosowego i zewnętrzną część łodygi włosa przez zwykłe szkło powiększające.

 

O obecności sebum świadczy widoczna u ujścia włosa lipidowa wydzielina o konsystencji żelu. Jeżeli lipidową wydzielinę zastępują niewielkie krople, pokrywające łodygę włosa i skórę głowy, może to świadczyć o nasilonej pracy gruczołów potowych, zwłaszcza jeżeli daje się wyczuć lekki zapach amoniaku.

Normalizacja pracy gruczołów łojowych i potowych sprawi, że włosy staną się lżejsze i będą się lepiej układać. Warto pamiętać, że łojotok może być przyczyną łupieżu i nasilać jego objawy.

Nasi specjaliści podczas kuracji przeciwłojotokowych korzystają z produktów firmy Nubea z linii Équisebo, których receptury bazują na olejkach eterycznych z goździka (Eugenia Caryophyllus – działanie antyseptyczne), sosny (Pinus Sylvestris – działanie stymulujące) i szałwii lekarskiej (Salvia Officinalis – działanie przeciwzapalne) oraz dodatkowo zawierają oligoelementy normalizujące wydzielanie sebum, a jednocześnie utrzymujące ochronną funkcję hydrofilowej warstwy pokrywającej naskórek. Ich zastosowanie pozwala ograniczyć częstotliwość mycia głowy, oczyszcza skórę głowy oraz dodaje włosom objętości i lekkości.