KOMPLEKSOWE BADANIE TRYCHOLOGICZNE

Przed rozpoczęciem procesu leczenia każdego schorzenia skóry głowy i włosów, przeprowadzamy badanie trychologiczne. Jego celem jest zapoznanie się ze stanem dotkniętych chorobą rejonów oraz postawienie diagnozy i wydanie dyspozycji dotyczących dalszego leczenia.

 

Badaniu towarzyszy szczegółowa rozmowa, która bardzo często jest pomocna przy identyfikacji przyczyn problemu. Jednak najważniejszym elementem całego procesu jest badanie kondycji włosów. Pobieramy ich kilka w celu zbadania struktury oraz jakości. Dodatkowo sprawdzamy poziom sebum. Uzyskujemy wiedzę, która jest punktem wyjścia do opracowania efektywnej kuracji.

Na tym etapie często posiłkujemy się opiniami lekarzy specjalistów. Są to zarówno dermatolodzy i trycholodzy, jak i dietetycy czy psycholodzy. Przyczyny problemów z włosami bywają skomplikowane i wieloaspektowe, a my szukamy odpowiedzi w każdy możliwy sposób. Nasze działania, w razie potrzeby, obejmują także badanie poziomu hormonów i badania genetyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie postawić właściwą diagnozę. Kolejnym krokiem jest skuteczne leczenie.

Badanie trychologiczne jest pierwszym i najważniejszym etapem procesu powrotu do zdrowia. Służy do określenia kierunku i typu kuracji, więc determinuje zawartość kolejnych faz walki ze schorzeniem. W przypadku jakichkolwiek problemów z włosami lub skórą głowy, zachęcamy do zgłoszenia się do nas i poddania się takiemu badaniu. Na pewno nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie – pozwoli na nazwanie i pozbycie się uciążliwości lub wykluczy istnienie schorzenia.

Badanie trychologiczne to analiza stanu skóry głowy i włosów przy pomocy mikrokamery. Umożliwia ono zdiagnozowanie różnego rodzaju schorzeń, powodujących wypadanie włosów, swędzenie, łupież lub nadmierne przetłuszczanie. Badanie poprzedzone jest szczegółowym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia, domowej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Na podstawie badania ustalana jest indywidualna kuracja trychologiczna obejmująca wskazane zabiegi lecznicze oraz poprawną pielęgnację domową włosów i skóry głowy.

Jak należy przygotować się do badania?
– nie myć głowy 24h przed badaniem,
– nie używać preparatów do stylizacji włosów,
– jeżeli pacjent/ka posiada aktualne badania krwi, prosimy o zabranie ich ze sobą,
– zapisać nazwy stosowanych produktów do włosów i leków.