Trycholog Kraków

Stres, nieodpowiednia dieta, a także problemy z tarczycą to niektóre przyczyny wypadania włosów. Osoby borykające się z tym schorzeniem wiedzą, że jest to problem uciążliwy i krępujący. W takim przypadku warto udać się do specjalisty, jakim jest trycholog. Wszystkie badania i analizę włosów można przeprowadzić w naszym gabinecie w Krakowie.

Przyczyn jest bardzo wiele, dlatego by dobrać odpowiednią metodę leczenia, warto wykonać analizę trychologiczną, podczas której lekarz za pomocą mikrokamery przyjrzy się strukturze włosa. Warto również przygotować listę zażywanych leków oraz nazw używanych szamponów czy środków pielęgnacyjnych.

By zahamować proces wypadania włosów należy przyjrzeć się diecie i spożywanym posiłkom. Powinny one być bogate w żelazo, białko, cynk, a także witaminy A, C i E. Są one odpowiedzialne za wygląd włosów oraz skóry.

Obecnie w gabinetach trychologicznych wykonuje się wiele zabiegów, mających na celu usunięcie dolegliwości skóry głowy. Do popularniejszych należy silne oczyszczanie skóry i pobudzanie mieszków włosowych. Do wizyty warto jednak się odpowiednio przygotować, czyli umyć głowę dobę przed badaniem i nie stosować kosmetyków pielęgnacyjnych oraz stylizacyjnych.

WYBIERZ TRYCHOLOGA

  • Hair-Med Klinika Trychologiczna -Agnieszka Szczepanowicz - Kraków
    Agnieszka Szczepanowicz - Kraków

    Jestem licencjonowanym instruktorem odnowy biologicznej, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego, kosmetologiem z 11-letnim doświadczeniem. Z dziedziną trychologii związana jestem od 8 lat i jest ona dla mnie najważniejszą pasją i hobby, której poświęcam całą swoją energię i zaangażowanie.  Nieustannie poszerzam swoją wiedzę będąc uczestniczką licznych kongresów i konferencji trychologicznych. Specjalizuję się w terapiach przeciw wypadaniu włosów, łysieniu, a także problematycznej skórze głowy. Do każdego pacjenta  podchodzę holistycznie i indywidualnie, ponieważ stan skóry głowy i włosów to odzwierciedlenie tego co dzieje się w naszym organizmie. Chęć pomocy innym to wyraz moich własnych doświadczeń włosowych z przeszłości, dlatego pacjenci cenią mnie za wielką empatię do drugiego człowieka.