Trycholog Lublin

Podczas porannego czesania włosów zauważasz, że zostaję one na szczotce? Codziennie człowiek traci ich od 50 do 100. Nie ma zatem powodów do obaw. Jednak gdy zaobserwujesz znaczną utratę włosów przez dłuższy czas, udaj się do specjalisty, jakim jest trycholog. Nasz gabinet zlokalizowany jest w Lublinie.

Do najczęstszych chorób skóry głowy i włosów należy łuszczyca, łupież czy łojotok. By poznać dokładną przyczynę schorzenia, warto wykonać analizę trychologiczną. Powodów łysienia także może być wiele, między innymi uwarunkowanie genetyczne, stres lub niedobór witamin. By wizyta u trychologa była owocna, nie należy myć włosów minimum dobę przed badaniem.

Warto też przyjrzeć się naszemu trybowi życia. Kluczowa jest w tym przypadku dieta. Cynk, białko, witamina A, C i E, a także żelazo to tylko niektóre ze składników, które mają wpływ na jakość naszych włosów. W naszym jadłospisie powinny się pojawić pełnoziarniste produkty, kasze, warzywa, a także soki owocowe.

Na kondycję włosów wpływ ma również pielęgnacja. Warto dobrać odpowiedni szampon i odżywkę, które w składzie nie będą zawierały silnych detergentów. Plusem będzie także ograniczenie używania suszarki i prostownicy, czyli urządzeń emitujących wysokie temperatury.

WYBIERZ TRYCHOLOGA

  • Hair-Med Klinika Trychologiczna -Maja Jakubowska - Lublin
    Maja Jakubowska - Lublin

    Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, studia podyplomowe: Promocja i profilaktyka zdrowotna, epidemiologia i higiena. Tytuł pracy podyplomowej”Trychologia, a promocja zdrowia”, Obecnie Studia Podyplomowe: Kosmetologia w medycynie. PROMOCJA! Cena za konsultację trychologiczną 80 zł!