ŁUSZCZYCA

Objawy łuszczycy należą do tych szczególnie doskwierających i utrudniających codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Skupiska grubych, twardych łusek z pewnością nie wyglądają korzystnie, ale istnieją skuteczne sposoby na złagodzenie przebiegu tej przewlekłej choroby.

 

Ogniska chorobowe są bardzo widoczne, więc mogą być źródłem dużego dyskomfortu. Niekiedy, na pewien czas, mogą się zmniejszać, ale później często choroba powraca w ostrzejszej formie. Jej przyczyn można szukać w genach, ale w wielu wypadkach jest to skutek osłabienia układu odpornościowego w wyniku szczególnie głębokiej traumy lub przedłużającego się stresu.

Jesteśmy w stanie usunąć objawy łuszczycy na dłuższy czas lub nawet na zawsze. W pierwszej kolejności skupiamy na się na usuwaniu skupisk łusek. Jeśli to konieczne, zmiękczamy je specjalnymi olejkami, a następnie usuwamy przy pomocy peelingów. Gdy pozbędziemy się uciążliwych objawów, przechodzimy do regulacji tempa wytwarzania komórek skóry. Stan zapalny słabnie, a na skórze przestają się pojawiać zrogowaciałe naleciałości.

Każda kuracja jest dopasowana do stadium choroby. Używamy takich preparatów, które w danej sytuacji są bezpieczne dla zdrowia i skuteczne. Widoczna poprawa stanu skóry następuje już po kilkunastu dniach.

Naszym pacjentom rekomendujemy także zmiany w stylu życia, które powinny ograniczyć objawy choroby. Doradzamy odstawienie alkoholu i rezygnację z ostrych przypraw oraz znaczne ograniczenie spożywania słodyczy. Ponadto sugerujemy unikanie słońca, częstszą pielęgnację skóry i powstrzymywanie się przed drapaniem dotkniętych chorobą obszarów.

Jednak najbardziej skuteczne jest leczenie pod okiem specjalistów. Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają, zauważają duże zmiany na lepsze – zarówno jeśli chodzi o stan zdrowia, jak i samopoczucie oraz komfort codziennego funkcjonowania. Naprawdę warto zmierzyć się z łuszczycą, bo zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Aby rozpocząć skuteczne leczenie, wystarczy zarezerwować pierwszą wizytę.