Łupież

Łupież jest jedną z najbardziej uciążliwych i nieprzyjemnych chorób skór głowy. Nieprzypadkowo pojawia się tak wiele reklam szamponów przeciwłupieżowych – bardzo wiele osób ma problem z łupieżem i szuka skutecznych preparatów. My nie leczymy szamponami, ponieważ zależy nam na długotrwałym efekcie, a nie jedynie na tymczasowej poprawie.

 

Dostępne na rynku szampany przeciwłupieżowe zawierają mocne środki chemiczne, które przez pewien czas faktycznie działają, ale po pewnym czasie łupież zwykle wraca. Dodatkowo, o czym rzadko się wspomina, tego typu substancje uszkadzają włosy. Efektem jest więc stosunkowo szybki powrót łupieżu oraz włosy o zniszczonej strukturze. Niełatwo cofnąć skutki takich „kuracji”.

W naszej klinice stawiamy na sprawdzone i bezpieczne metody. Zawsze zaczynamy od diagnozy, bowiem istnieje wiele odmian łupieżu. Staramy się też dociec jego przyczyny. Bardzo często ta choroba pojawia się w życiu człowieka po szczególnie traumatycznym doświadczeniu lub długotrwałym stresie.

Gdy wiemy, z którym rodzajem choroby mamy do czynienia i co mogło ją wywołać, rozpoczynamy leczenie. Stosujemy wyłącznie skuteczne, ale jednocześnie bezpieczne dla pacjenta i jego włosów preparaty. Po kilku aplikacjach łupież znika, a po kilku tygodniach kuracji mamy pewność, że szybko nie powróci. Co więcej, po wizytach w naszej klinice włosy pacjenta są zdrowe.

Warto zadbać o swój komfort i wygląd, ale równie dobrze jest poznać przyczynę choroby. Wizyta u nas może przynieść jedynie korzyści. Zapraszamy do pozbycia się łupieżu.