Łojotokowe zapalenie skóry

Trudno o bardziej dokuczliwą i nieprzyjemną chorobę skóry głowy. Łojotokowe zapalenie skóry objawia się rumieniowatymi ogniskami, przetłuszczającymi się włosami, świądem, wypryskami i niezbyt przyjemnym zapachem. Na szczęście wiemy, jak z tym wszystkim skutecznie walczyć.

 

Mnogość i nieregularność objawów sprawia, że ta choroba może być mylona z innymi. Dlatego z pewnością warto się wybrać do specjalisty, który postawi pewną diagnozę. Tylko właściwe rozpoznanie schorzenia umożliwi przeprowadzenie skutecznego schorzenia. Jesteśmy w stanie przywrócić kondycję skóry do stanu sprzed choroby, ale tylko pod warunkiem, że schorzenie zostanie właściwie zidentyfikowane. W procesie diagnozy korzystamy z wiedzy wykwalifikowanych trychologów, dermatologów i biotechnologów.

Leczenie polega na złuszczeniu zalegającego łoju, a następnie uregulowaniu gruczołów łojowych. Ich nadaktywność sprawia, że mieszki włosowe są zatkane, a skóra pokrywa się nieprzyjemną skorupą. W pierwszej kolejności staramy się ją zlikwidować przy pomocy peelingów. Następnie stosujemy preparat seboregulujący, który dociera do gruczołów łojowych i wpływa na tempo produkcji łoju.

W arsenale naszych środków znajdują się głównie peelingi, szampony i kremy. Dbamy o to, by stosowane były różne produkty, bowiem chora skóra szybko przyzwyczaja się do aktualnie stosowanego szamponu czy płynu. Używamy peelingów, w których składzie znajdują się kwasy salicylowe, sugerujemy stosowanie naprzemiennie dwóch szamponów i dysponujemy szerokim wyborem skutecznych środków.

Naszym pacjentom polecamy także domowe sposoby na ograniczenie objawów choroby. Wśród nich może być na przykład unikanie alkoholu lub pozbycie się zarostu. Szczegółowe zalecenia wydajemy po rozmowie i badaniach. Zachęcamy do zarezerwowania wizyty i rozpoczęcia walki z chorobą. Nie ważne w jakim stadium zaawansowania się ona znajduje – nawet jeśli objawy są łagodne, zawsze warto odzyskać w pełni zdrową skórę.