Atopowe zapalenie skóry

Jest to choroba, której dokładne przyczyny nie zostały zidentyfikowane, jednak wiemy w jaki sposób się objawia i jak ją leczyć. Warto już teraz rozpocząć proces leczenia, aby w niedługim czasie cieszyć się zdrową skórą głowy.

 

Atopowe zapalenia skóry najczęściej pojawia się u dzieci w wieku kilku lat, ale może się utrzymywać w organizmie człowieka nawet przez kilkadziesiąt lat. Objawy potrafią zniknąć na jakiś czas, a choroba jest wtedy w stanie „uśpienia”. Jednak w każdym momencie może wrócić. Dlatego nie warto czekać na ustąpienie objawów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kurację u wykwalifikowanych specjalistów.

Zaczerwieniona i swędząca skóra powinna być sygnałem alarmowym. Jeśli do tego na głowie zauważymy guzki, z których wycieka płyn, możemy mieć uzasadnione podejrzenie, że nasze dziecko (lub my sami) cierpi na atopowe zapalenie skóry. Nasi eksperci to potwierdzą podczas rozmowy. Wybadają czy mogły wystąpić czynniki wpływające na pojawienie się choroby, takie jak obecność w rodzinie alergii, astmy czy egzemy. Choroba pojawia się także u pracowników służby zdrowia ora u dzieci zamieszkujących w miastach. Czynników ryzyka jest więc wiele.

Skóra chorego na atopowe zapalenie skóry jest nadwrażliwa i nie jest w stanie obronić się przed zagrożeniami zewnętrznymi. Naszym zadaniem jest oczyszczenie skóry, złagodzenie stanu zapalnego i wpłynięcie na układ odpornościowy w celu lepszej ochrony skóry. Preparaty pielęgnujące i leki dobieramy do stopnia zaawansowania schorzenia oraz wieku pacjenta. Stosujemy kremy łagodzące, leki antyhistaminowe, a w poważniejszych przypadkach antybiotyki oraz kortykosteroidy.

Wśród naszych działań i rekomendacji terapeutycznych znajdują się między innymi: naświetlanie skóry, ograniczanie stresu, stosowanie kremów i balsamów antyświądowych, noszenie gładkiej (niedrapiącej i niepodrażniającej) odzieży, nawilżanie skóry i powietrza.

Objawy znikają w przeciągu kilku tygodni, a pacjent odzyskuje zdrową skórę i dobre samopoczucie. Zachęcamy do zarezerwowania wizyty, podczas której przekażemy szczegóły planowanej terapii i opowiemy o spodziewanych efektach.