Łamliwe

Suche i łamliwe włosy najczęściej są rezultatem niezdrowego trybu życia i nieodpowiedniej pielęgnacji. Znacznie rzadziej jest to objaw lub konsekwencja problemów zdrowotnych. Niezależnie od tego jakiej natury jest przyczyna, warto zadbać o to, by włosy odzyskały blask i zdrowy wygląd.

 

Włosy wysuszają się, gdy są narażane na działanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur. Dlatego warto zimą zakrywać je czapką, a w lecie ograniczyć czas przebywania w pełnym, silnym słońcu. Równie niekorzystny wpływ na kondycję włosów mogą mieć sauna i solarium.

Wśród przyczyn złego stanu włosów można także wymienić alkohol, papierosy, kąpiele w chlorowanej wodzie oraz dietę bogatą w tłuszcze i cukry, a ubogą w witaminy i inne cenne składniki odżywcze. Równie szkodliwe mogą być inwazyjne zabiegi fryzjerskie – zbyt częste farbowanie i rozjaśnianie to dobre przykłady czynności upiększających, których efektem mogą być suche i łamliwe włosy. Okazuje się więc, że chęć posiadania pięknych włosów może dać kompletnie przeciwny efekt.

Za nie najlepszy stan włosów często odpowiada również stres. Jest to szczególnie widoczne u osób, których psychika jest stale obciążona w dużym stopniu. Warto pamiętać o tym, że życie w ciągłym napięciu oddziałuje niekorzystnie na cały organizm, a zła kondycja włosów powinna być sygnałem alarmowym – to ewidentny sygnał, świadczący o tym, że coś ze zdrowiem organizmu (lub stylem życia jego właściciela) nie jest w porządku.

Aby przywrócić włosom blask, należy oczywiście unikać czynników wywołujących łamliwość włosów oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Dobrym sposobem będzie stosowanie delikatnych szamponów, odżywek nawilżających i odżywczych. Nie powinno się jednak myć włosów zbyt często, ponieważ woda je wysuszy.

Wiedzę o tym jak dbać o zniszczone włosy i w jaki sposób je zregenerować nawet w trzy miesiące, posiadają nasi specjaliści. Zapraszamy do zarezerwowania wizyty i prosimy o przygotowanie pytań lub oczekiwań.