Cienkie i słabe

Cienkie i słabe włosy mogą powodować dyskomfort i brak pewności siebie. Dotknięte tym defektem osoby często narzekają na rozdwojone końcówki, nadmiernie przetłuszczone włosy oraz ich zwiększoną podatność na różnego rodzaju uszkodzenia. Wyjściem z sytuacji może być wizyta u trychologa.

 

Grubość włosa jest często dziedziczona, ale w wielu przypadkach zmienia się w wyniku oddziaływania czynników chorobowych lub działań zewnętrznych. Wyobraźmy sobie jak brzemienna w skutki może być na przykład niewłaściwa, zbyt intensywna, pielęgnacja. Zabiegi obejmujące farbowanie i suszenie, zwłaszcza jeśli są stosowane w nadmiarze, mocno oddziałują na strukturę włosów. Gdy są przeprowadzanie nieumiejętnie, prowadzą do ich osłabienia.

Cienkie włosy są bardzo wrażliwe, więc należy je pielęgnować z wyczuciem. Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością stosowanie serum regeneracyjnego. Równie ważne jest codzienne mycie, bowiem włosy o takiej charakterystyce mają tendencję do przetłuszczania się. Przy okazji warto wykonać masaż skóry głowy. Poprawi to jej ukrwienie, co spowoduje stymulację cebulek włosowych. Włosy będą mocniejsze, a do tego urosną szybciej. Przy okazji można w ten sposób poprawić ich gęstość.

Zabiegów poprawiających grubość włosów jest wiele, tak jak wiele jest kosmetyków obiecujących świetne rezultaty. Nasza praca polega na wybraniu tych preparatów, które będą skuteczne w danej sytuacji. Po przebadaniu pacjenta, określamy naturę problemu i sugerujemy rozwiązania. Zapraszamy do kliniki w celu rozpoczęcia walki ze zbyt cienkimi i słabymi włosami.