Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy jest zalecana przede wszystkim osobom, które mają problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Zabieg pozwala również pomóc w przypadku zauważenia przez nas pogorszenia kondycji włosów. Takie problemy równie często dotyczą kobiet, jak i mężczyzn, z tą różnicą, że Panie zazwyczaj szybciej zauważają u siebie pierwsze oznaki łysienia czy nadmiernego wypadania włosów i też dużo chętniej decydują się na rozpoczęcie odpowiedniej kuracji. Zabieg mezoterapii skóry głowy ma także działanie profilaktyczne. Zapobiega powstawaniu wyżej wymienionych problemów, a ponadto pozwala na znaczącą poprawę wyglądu, gęstości i jakości włosów, odmładzając tym samym nasz wygląd.

 

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na powierzchownym ostrzykiwaniu skóry głowy i wprowadzanie w nią substancji, które mają za zadanie pobudzanie wzrostu włosów oraz hamowanie ich wypadania. Skład wstrzykiwanego preparatu może być różny, zazwyczaj znajdują się w nim przede wszystkim witaminy, substancje odżywcze oraz leki przeciwzapalne. W Klinice Trychologicznej Hair-Med w Warszawie stosujemy cieszące się bardzo dobrą opinią i sprawdzone preparaty XL Hair, w których składzie znajduje się ponad 50, ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosia, substancji aktywnych. Spośród tych substancji warto wyróżnić przede wszystkim biotynę, żeńszeń, retinol, tokoferol, oligopeptydy czy hydrolizowany kwas hialuronowy – wszystkie te substancje mają istotny wpływ dla porostu włosów.

Zabieg mezoterapii skóry głowy trwa około 15-20 minut. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być trochę zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak wszystkie te objawy samoczynnie ustępują już po kilku dniach. W celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, zabieg powinien być wykonywany w serii co tydzień przez około 2 miesięcy. Skuteczność przeprowadzanej mezoterapii skóry głowy zazwyczaj jest bardzo duża, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie wszystkich naszych Pacjentów.