FAQ

Pytania i odpowiedzi

 1. Kim jest trycholog?
  Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeńskóry głowy i problemów z włosami. Warto skorzystać z pomocy trychologa, jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy w obrębie skóry głowy, wpostaci: swędzenia, pieczenia, złuszczania, ran, strupków i krostek, a także nadmiernego wypadania włosów, przerzedzania, kruszenia. Trycholog pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację i zabiegi.
 2. Jak przygotować się do wizyty u trychologa?
  Na wizytę do trychologa najlepiej przyjść z niemytą przez 24h skórą głowy, bez środków do stylizacji, tj. żel, lakier, suchy szampon, spray na odrosty. Warto jest spisać sobie wszystkie produkty jakich używamy do skóry głowy i włosów oraz przyjmowane leki. Jeśli posiadamy aktualne, nie starsze niż pół roku, badania krwi warto wziąć je ze sobą.
 3. Czym jest łuszczyca skóry głowy i czy da się ją wyleczyć?
  Łuszczyca to przewlekła choroba zapalna, której objawem są zmiany rumieniowo-złuszczające. Osoby mające łuszczycę skóry głowy skarżą się na swędzenie, pieczenie, osypywanie martwego naskórka i wyczuwalne grudki na skórze. Łuszczycy niestety nie da się wyleczyć ale można zaleczyć jej objawy, tak by nie odczuwać niedogodności.
 4. Czym jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?
  Łojotokowe zapalenie skóry głowy to przewlekła i nawrotowa choroba, objawiająca się intensywnym złuszczaniem naskórka. Towarzyszy jej swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie skóry oraz nieestetycznie wyglądające łuski na skórze głowy.
 5. Jakie często powinniśmy myć skórę głowy?
  Skórę głowy powinniśmy myć nie rzadziej niż co 3 dni, natomiast niewskazane jest jej codzienne mycie.
 6. Jak wybrać sobie odpowiedni szampon?
  Najważniejsze jest to, aby szampon był dobrany do naszego rodzaju skóry głowy a nie do włosów. Ciężko jest jednak ustalić ten rodzaj bez analizy skóry głowy, dlatego warto jest przyjść na badanie trychologiczne.
 7. Jak często stosować odżywki/ maski do włosów?
  Po każdym myciu skóry głowy szamponem, na włosy powinniśmy nałożyć maskę lub odżywkę, w celu domknięcie łusek włosów.
 8. Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?
  Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest mnóstwo. Do znalezienia przyczyny niezbędne jest przeanalizowanie kilku miesięcy, od kiedy rozpoczął się problem pod kątem problemów zdrowotnych, diety, stresu, jaki i pielęgnacji. Konieczna jest także analiza skóry głowy i wykonanie odpowiednich badań krwi.
 9. Co to jest infuzja tlenowa?
  Infuzja tlenowa, czyli inaczej mezoterapia tlenowa, polega na precyzyjnym wtłaczaniu preparatów w głębsze warstwy skóry, pod ciśnieniem, za pomocą skoncentrowanego tlenu. Zwiększa ona efektywność preparatów, stosowanych w przypadku schorzeń skóry głowy, jak i problemów z włosami.
 10. Ile zabiegów mezoterapii tlenowej jest zalecanych i w jakich odstępach czasu?
  Zabiegi te najczęściej wykonujemy 1 raz w tygodniu, w seriach 5 lub 10 zabiegów.
 11. Co to jest mezoterapia igłowa i czy jest skuteczna?
  Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu preparatów, zawierających składniki aktywne hamujące wypadanie i pobudzające porost nowych włosów. Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w przypadku wzmożonego wypadania i łysienia.